سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی برای موتورهای جست و جو 

کلمه سئو مخفف عبارت  Search Engine Optimization است که کلمات  معادلی چون  seo    یا بهینه سازی موتور های جست و جو دارد . سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای فریب یا دستکاری موتور های جست و جو با روش های غیر اخلاقی نیست بلکه به عملیاتی برای بهبود دید یک وب‌ سایت درنتایج موتورهای جستجو که می‌تواند طبیعی و یا الگوریتمی باشد می گویند . این یکی از روش‌های بازاریابی از طریق موتورهای جستجو است. به صورت کلی وب‌ سایت هایی که دارای بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحهٔ نتایج موتورهای جستجو باشند، بازدیدکنندهٔ بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آورند.برای وبمسترها یکی از عوامل مهم و حیاتی بدست آوردن کاربران جدید از موتورهای جستجو و بخصوص گوگل می باشد.علم سئو در اواسط دهه ۱۹۹۰ توسط وب مستر ها و مدیران سایتهای بزرگ شروع شد. در ابتدا همه وب مسترها می بایست تمام صفحات خود را برای آمدن خزنده ها به سایت آنها ثبت می کردند تا در نهایت صفحات آنها در نتایج جستجو به نمایش گذاشته می شد.

ما را در  آپارات + پادکست هااینستاگرام دنبال کنید

چرا باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم؟

  • کاربران، موتورهای جستجو را ورودی اصلی خود برای یافتن وب سایت ها مطرح می کنند.
  • تعداد غالب کاربران، هر روز جستجو می‌کنند و بیش‏تر این جستجوها به دنبال کالا یا خدمات هستند.
  • درصد زیادی از ترافیک هدفمند در اینترنت را موتورهای جستجو ایجاد می کنند.

الگوریتم های جدید گوگل به ویژه الگوریتم RankBrain تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند. هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می کند ، یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد. به عنوان مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

موتورهای جستجوی پیشتاز همچون Yahoo ،Google و Bing از خزنده ها جهت یافتن صفحات برای نتایج جستجوی الگوریتمیک استفاده می کنند.صفحاتی که از داخل باقی صفحات ایندکس شده توسط موتورهای جستجو Link شده اند نیاز به ارسال به موتورجستجو نداشته و بصورت خودکار پیدا می شوند.بعضی از موتورهای جستجو ازجمله Yahoo سرویس پولی ارسال را پیاده می کنند که استفاده از خزنده ها را هم بصورت مجموعه ای از قیمت ها و نیز بصورت سیستم بها به ازاء هر کلیک، اجرا می کند.این برنامه ها معمولا قرارگیری در بانک اطلاعاتی موتور جستجو را ضمانت کرده و در قبال رتبه ای مشخص برای صفحه در لیست نتایج جستجو ضمانتی نمی کنند.دو فهرست اصلی اینترنتی یعنی Yahoo Directory و Open Directory Project، هردو نیاز به ارسال دستی و بررسی انسانی دارند.Google ابزاری به نام Google Webmaster Tools ارائه می دهد که در آن می توان نقشه سایت را توسط خوراک XML ایجاد کرده و بصورت رایگان ارسال نمود تا از یافته شدن تمام صفحات حتی صفحاتی که بصورت خودکار از طریق دنبال کردن Link ها پیدا نمی شوند، اطمینان حاصل نمود. خزنده های موتور های جستجو می توانند به عوامل مختلفی در هنگام خزیدن در یک سایت توجه کنند.تمامی صفحات ایندکس نمی شوند.همچنین فاصله یک صفحه از ریشه سایت می تواند عاملی در پیدا شدن یا عدم آن توسط خزنده های موتورهای جستجو باشد.

سئو و بهینه سازی سئو و بهینه سازی 52222 min 150x150
سئو و بهینه سازی سئو و بهینه سازی 53332 min 150x150
سئو و بهینه سازی سئو و بهینه سازی 5454 min 150x150

طراحی وب سایت اتمام یک کار نیست بلکه گام اول برای شروع فعالیت اصلی در حوزه اینترنت است . هدف حضور کسب کار در حوزه اینترنت بیشتر دیده شدن توسط مشتریان هدف است که این امر مستلزم رعایت یکسری چارچوب و ساختار می باشد که توسط الگوریتم های موتور های جست و جو تعریف شده اند با رعایت ای ن ساختار ها وب سایت شما میتواند رتبه بالاتری را در نتایج جست و جو در این موتورهای جست و جو کسب نماید ، با در نظر گرفتن این نکته که عامل مهم دیگری که در سئو و بهینه سازی وب سایت تغییر بسزایی دارد کد نویسی صحیح و تمیز در قالب وب سایت است .تمامی فعالیت های مرتبط با سئو و بهینه سازی یک فرآیند تخصصی است که گروه آوای مارکتینگ با کادر مجرب و متخصص در اجرای این فرآیند ها به دنبال بهترین نتایج برای سازمان یا شرکت شما می باشد .

موارد اجرایی برای بهینه سازی

همیشه باید برای بهینه سازی سایت, برنامه ای از پیش تعیین شده داشت. ما این برنامه سئو و بهینه سازی سایت را برای شما طراحی می نماییم تا در نهایت با بهترین نتایج به رتبه نخست کسب و کار خود در موتورهای جست و جو دست یابید. در اینجا باید تاکید کنیم که با توجه به پیچیدگی الگوریتم ها و تغییرات با توجه به بروز رسانی های دائم موتورهای جست و جو بهینه سازی سایت کار آسانی نیست بلکه نیازمند دانش ، تجربه و اجرای دقیق است .
شما میتوانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر با مشاورین ما در ارتباط باشید .

سایت شما را با کلمه کلیدی مورد نظر برای رسیدن به برترین رتبه ها در موتورهای جستجو یاری مینمایم حتی اگر دارای رقبای حرفه ای باشید.

  • پیگیری و ارتباط اجرائی
  • صرفه جویی در زمان و هزینه
  • بک لینک های سالم از سایت های ایرانی
  • ارائه قیمت های منطقی برای کلمات کلیدی
  • دارای تیم با تجربه و متخصص در زمینه سئو سایت
  • تولید محتوای تخصصی توسط کارشناسان فنی
  • پشتیبانی فنی و تخصصی سئو به مدت یکسال